Profiles
hikabika
| Hiker and Biker who loves the outdoors |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 65 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Folkestone |
| County: | Kent |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Bob Doyle
| Always love company for walking, chatting and banter |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 72 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Rugby |
| County: | Warwickshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Donz charlesworth
| Run , travel , live life ! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 5' 2" / 1.57m |
| Town/City: | Congleton |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Openboater
| Active, cheeky, aspirant naturist, own house and campervan looking for confident and adventurous lady. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | Moray |
| County: | Moray |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Fay85
| Wild Yorkshire lass mad for bikes |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 41 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Preston |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Lisa200
| Friendship |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 37 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Lilongwe |
| County: | Not Available |
| Country: | Malawi |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
_Brett_
| Outdoorsy man with a van + Spaniel. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 37 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Wareham |
| County: | Dorset |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Noah J
| Outdoor instructor |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 24 |
| Height: | 6' 3" / 1.91m |
| Town/City: | Bolton |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
David24
| Looking for something serious |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 32 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Houghton le Spring |
| County: | Tyne and Wear |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Alan1964
| Looking for a walking companion |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 61 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Biggleswade |
| County: | Bedfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
IntrovertLoneWolf
| Alternative type, off grinder with a happy life looking for someone to share it with. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 53 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Marlborough |
| County: | Wiltshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Peak practice
| Teamwork ethos! (apart from summit sprint) |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 47 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | North East & Yorkshire |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Dave81
| Keen cyclist and walker seeks similar |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 44 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Chelnsford |
| County: | Essex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Roseosei55555
| Sweet gorgeous |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 40 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | England |
| County: | London |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Superjumpinjax
| Let's keep moving |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 42 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Warrington |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Harkanwal Phull
| It's this way |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 47 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | MANCHESTER |
| County: | Manchester |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Morninglover
| Cycling, Nature and History |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Rickmansworth |
| County: | Hertfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Hamilton
| Passionate Hiker |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 66 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Wigton |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Site Admin
| Looking to create a better OutdoorDuo |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 37 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Hesketh Bank |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
TimeToFly
| Time to fly |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Hounslow |
| County: | London |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |