Profiles
SteveMoorRuns
| From moors and mountains to fireside laughs — seeking a companion for trails and stories |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 57 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Tavistock |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Mateo Beltran
| out door lover |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 30 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | rotterdam |
| County: | Not Available |
| Country: | Netherlands |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Therunninggirl
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 46 |
| Height: | 4' 5" / 1.35m |
| Town/City: | Lancashire |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Unemployed |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Chrash
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 60 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Lancaster |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Coral
| Kind heart with a wild spirit — I live for the ocean, dance to good music, and chase sunsets wherever they lead. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | st davids |
| County: | Pembrokeshire/Sir Benfro |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Tom726
| Looking for companion |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Exeter |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Outdoors60
| Looking for friends for an chat only. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 61 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Southampton |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Tom21
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 54 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Northampton |
| County: | Northamptonshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Matt Yorke
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Ely |
| County: | Cambridgeshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Louise C
| Not always about the finish time, but having a good time x |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 46 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Chelmsford |
| County: | Essex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
paula991
| Lets go for an adventure. African queen . |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 26 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | NAIROBI |
| County: | Not Available |
| Country: | Kenya |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
EmSunny
| Outdoorsy with an appreciation of good coffee & a hot bath |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Sheffield |
| County: | South Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Hal shearn
| A happy go lucky gardener |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 29 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Bordon |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
SimonB
| Say yes, pack light, and see where the road leads |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 59 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Wirksworth |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
ilinda
| Love goes where love is |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 36 |
| Height: | 5' 1" / 1.55m |
| Town/City: | Adams |
| County: | Minnesota |
| Country: | United States |
| Education: | College |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Jules36
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Penshaw |
| County: | County Durham |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Janetbryant
| Soy una mujer soltera que busca una pareja honesta. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 38 |
| Height: | 4' 6" / 1.37m |
| Town/City: | Downtown Houston westards |
| County: | Texas |
| Country: | United States |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Jezza
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 61 |
| Height: | 6' 3" / 1.91m |
| Town/City: | Welwyn Garden City |
| County: | Hertfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
AngelDeelite
| Come walk with me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Morpeth |
| County: | Northumberland |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Ruth T
| Fit and active mum of two |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 44 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Moreton-in-Marsh |
| County: | Gloucestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |