Profiles
Walkways
| Walk this way |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Manchester |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Maurits
| Nature lover, looking for someone to enjoy exploring the countryside with me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Bridport |
| County: | Dorset |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
Jennie
| Looking for companion for outdoor adventures |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 62 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | Bristol |
| County: | Bristol |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
AliHikes
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 42 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Lymm |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
MrJonS777
| Newly Single MTBer |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 48 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Cardiff |
| County: | Cardiff/Caerdydd |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Jesse, Co-Admin
| Co-admin of Outdoor Duo 🌿 Part-time trail wanderer, full-time outdoors fan. If you get stuck on the site or a hill… give me a shout! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 36 |
| Height: | 5' 1" / 1.55m |
| Town/City: | Doncaster |
| County: | South Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Mich60
| Looking for someone who loves the outdoors to have adventure together. Love outdoor cooking and camping whatever the weather throws at me ! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 65 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Greatham |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Colin82
| Looking for life partner for adventures |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 43 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Edinburgh |
| County: | East Lothian |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
StrideAndSeek
| .......aaaaaaaaaljasdlfja;slkjdflajsdlfkja |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Hull |
| County: | East Riding of Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Annie-twodogs
| Coastal lady with doggos |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | ilfracombe |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Cole x
| always manage to get muddy! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 31 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Spennymoor |
| County: | County Durham |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
France98
| A walk and talk |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Ashton-under-Lyne |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Paul n Nell
| Easy going 64 yrs old, looking for walking companion. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 64 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Holmfirth |
| County: | West Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
spudsnacks
| Looking for more outdoors partners |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 29 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | SPENNYMOOR |
| County: | County Durham |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Gregory
| Cycling obsessed outdoor lover |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | London |
| County: | London |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
PurpleBaker
| Looking to explore the outdoors |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 42 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Harrow |
| County: | London |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
gerri.stevenson
| Love being in Nature |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 73 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | Doncaster |
| County: | South Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Aloyce Tarimo
| Mountain & Safari Guide | Adventurer at Heart | Let’s Explore Life Together |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 35 |
| Height: | 6' 9" / 2.06m |
| Town/City: | moshi |
| County: | Not Available |
| Country: | Tanzania, United Republic Of |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Christian92
| I love getting out on bikes whenever I can but also love relaxing and taking care of myself with spa days most weekends 😂 |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 34 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Southampton |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
Four Leaf Clover 🍀
| Looking for new connections, whilst having likewise interest |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 25 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Croydon, London |
| County: | Surrey |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |