Profiles
SusanA
| Love to walk in nature with my dog 🐕 |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 54 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Drighlington |
| County: | West Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Jay - Outdoor active
| I am a good-natured, and caring guy, with a passion for climbing and walking. I'm looking for someone to share these and/or other adventures. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Barnsley |
| County: | South Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Calhikes
| Someone try new things with me! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 27 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Hinckley |
| County: | Leicestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Amandamoo
| As Dory said “Just keep swimming” |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Prestatyn |
| County: | Denbighshire/Sir Ddinbych |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Chris87
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 39 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Calderdale |
| County: | West Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Wandering walker
| Love to hike |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 47 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Worthing |
| County: | West Sussex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Rambleon69
| Adventures to be had!! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 57 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Swadlincote |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
DAVJW
| Lover of the Lake District |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Middlesbrough |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Love hiking and nature
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 57 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Whitby |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
SKIBUM
| 25-year-old in a pensioner's body. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 74 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Mold |
| County: | Flintshire/Sir Fflint |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Rob01
| Let's go hiking |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Daventry |
| County: | Northamptonshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | Yes |
Ben2512
| Adventurous squash playing fun character interested in human rights, the environment, being helpful, empathetic and helpful. Servas/warm showers host |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 70 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Penzance |
| County: | Cornwall |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Ceri L
| One woman and her dog! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 43 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Montgomery |
| County: | Powys/Powys |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Cboyle
| I’m out more than in |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 44 |
| Height: | 6' 4" / 1.93m |
| Town/City: | Belfast |
| County: | County Down |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
Olivia16
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Bristol |
| County: | Somerset |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
HillyBilly
| Outdoor friends and possibly more |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 51 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Lancaster |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Selina90
| Looking for my missing puzzle |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 49 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Manchester |
| County: | Merseyside |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Gilbwalter
| A good man |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Bedford |
| County: | Bedfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Citydreams
| Run for the hills |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 51 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Stroud |
| County: | Gloucestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
ObiDtravels
| Fun loving guy just looking for his Fun loving partner. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 54 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | SUNBURY-ON-THAMES |
| County: | Surrey |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |