Profiles
Fernuncurls
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Shrewsbury |
| County: | Shropshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Outdoors_Lover
| Professional who loves cycling and walking |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 43 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Derby |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
SimonD
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 45 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Falmouth |
| County: | Cornwall |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Currer Bell
| I am no bird; and no net ensnares me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 48 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Liskeard |
| County: | Cornwall |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Ellie.AS
| If you like running, hiking & skiing then we'll get along fabulously |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 20 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Cambridge |
| County: | Cambridgeshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
John
| Looking for fun, laughs, great conversations, and a bit of everything in between. I’m up for anything |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 59 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Chester |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Caringlover
| An honest guy with a broken heart that needs fixing |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 48 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Far Cotton and Delapre, West Northamptonshire |
| County: | Northamptonshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Ellie.S
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 20 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Nantwich |
| County: | Cambridgeshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Dieselbug
| The best things come in little packages, |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Cookley |
| County: | Worcestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
David gb
| Hi i love all outdoor life and all animals |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 68 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Hawick |
| County: | Scottish Borders |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Achy Legs
| Looking for a partner and LTR to go on hikes |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Kingston upon thames |
| County: | Surrey |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
AndyC1
| 47 male to enjoy the outdoors with and see new horizons! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 46 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | GLOSSOP |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
MandyS
| The outdoors is my happy place |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 5' 2" / 1.57m |
| Town/City: | Weston Super Mare |
| County: | Somerset |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Outdoor adventurer
| Fellow adventure seeker |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 6' 3" / 1.91m |
| Town/City: | Tuxford |
| County: | Nottinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
PatrickB
| I'm a cyclist who also enjoys wild country walks |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 70 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Bakewell |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
marvin
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 36 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | No |
| County: | Aberdeenshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
mikeluv83
| Humble and respectful |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 56 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Bristol |
| County: | Bristol |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Drew W
| 74 years young! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 74 |
| Height: | 6' 2" / 1.88m |
| Town/City: | Penrith |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Number5
| Looking for an outdoor buddy - and an indoor one! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | London |
| County: | London |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
tam68
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 57 |
| Height: | 5' 0" / 1.52m |
| Town/City: | Nottingham |
| County: | Nottinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |

