Profiles
Django
| Freespiritup4adventure |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 47 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Stamford |
| County: | Cambridgeshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
landranger68
| 80 but only halfway up the hill |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 80 |
| Height: | 5' 2" / 1.57m |
| Town/City: | penkridge |
| County: | Staffordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Leanne.carr
| Looking for someone to settle down with |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 33 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Olney |
| County: | Buckinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Suewx12
| Young at heart looking for likewise |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Hartlepool |
| County: | County Durham |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Unemployed |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
capricornwelsh
| Nothing like a good walk to clear the mind |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 66 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | cardiff |
| County: | Glamorgan/Morgannwg |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Christine18
| New to this, will complete later |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Southampton |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Mountains and sea
| Looking for adventure |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 59 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Newcastle |
| County: | Northumberland |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
top_spot (john)
| Looking forward to the new day, new life. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 73 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Silverdale |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
H.hitman007@gmail.com
| Want to love like a free soul |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 41 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Larbert |
| County: | Glasgow |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Christopher1519
| Looking for an outdoor/ animal lover companion. Don’t mind friendship or dating. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 18 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Inverurie |
| County: | Aberdeenshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Unemployed |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
trekkie
| Hike and bike, winter walking |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Wakefield |
| County: | West Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
bevdarcy
| seeking male walking soul mate/s |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 74 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Leyburn |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
A Spaniel and Me
| A walk is best shared.... |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 53 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Lymm |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Heregoes
| Happiest in new places , out and about in nature |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Buckinghamshire |
| County: | Buckinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
yorkshire_walker
| seking partner in crime |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 61 |
| Height: | 6' 2" / 1.88m |
| Town/City: | Settle |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Unemployed |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Tony l
| Always up for an adventure and a cosy up after |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Poynings |
| County: | West Sussex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Briana17
| I love a slow start.A tender kiss |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 30 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | new |
| County: | Cardiff/Caerdydd |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Colin S
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 59 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Herne Bay |
| County: | Kent |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Minninglow
| Most at home in nature, creatively inspired, enjoying space to breathe |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Matlock |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Sazza42
| Simply Smashing Sazza |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 64 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Kingston UponThames |
| County: | Surrey |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |

