Profiles
Laura86
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 40 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Shrewsbury, Shropshire |
| County: | Shropshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Gaz paps
| Loyal and genuine |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Sleaford |
| County: | Lincolnshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Mich@el
| Ultimately I'm looking for someone to go round mount kailash with me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Machen |
| County: | Caerphilly/Caerffili |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
benwa3
| Walking partner |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 27 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | HAVANT |
| County: | Hampshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
West coast
| Looking for outdoor companion |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 6' 1" / 1.85m |
| Town/City: | Egremont |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Living the outdoors
| Do you like the same as me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 42 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Chaska |
| County: | Minnesota |
| Country: | United States |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Nature’sLiability
| 5’1 & lots of fun 66, and living life to the fullest 🌿 🌿 |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 66 |
| Height: | 5' 1" / 1.55m |
| Town/City: | Newton Abbot |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Betty
| Searching for a walking buddy |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 49 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Brentwood |
| County: | Essex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Paul’s Adventures
| Looking for a companion to share my adventures with! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 43 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Fylde |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Hiking Girl
| “Adventure seeker, life lover, dog enthusiast. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Coventry |
| County: | West Midlands |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
RichLeicester
| Looking for someone to Kayak with |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 39 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Leicester |
| County: | Leicestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
Joshua Burgess
| Be what you see fit in life, and dont be afraid to be yourself |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 24 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Carlisle |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Dee R
| Full of energy and girlie fun, love getting my walking boots on at a weekend and seeing where things lead me.e |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 0" / 1.52m |
| Town/City: | Halifax |
| County: | West Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
TomBris
| Bristol Climber/Surfer/Snowboarder |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 39 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Bristol |
| County: | Bristol |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
beyeddine
| dsdssdsdsdsdsdsd |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 35 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | dz |
| County: | Cardiganshire/Ceredigion |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | Yes |
Nature
| Looking for outdoors pals |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 38 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Bo’ness |
| County: | West Lothian |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Makii
| Exciting to meet new someone while on walk. :) |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 45 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Stevenage |
| County: | Hertfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Rob H
| Fit, fun, sociable guy |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 51 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Urmston |
| County: | Manchester |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Sarah1989
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 37 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Derby |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
PazFleur
| Love an adventure of any kind |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 28 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Ashford |
| County: | Surrey |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |

