Profiles
Damian N
| Happiness is outdoor shaped! 🏞️💚 |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 49 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Lancaster |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Sunshine & snow
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 48 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Kendal |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
snowy mountains / rocky peaks
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 61 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | coniston |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Corrie
| Just like being out there |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 69 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Carlisle |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Wandering alone
| Looking for company in Scottish hills |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 47 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Kilwinning |
| County: | Ayrshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Bonxie
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 66 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Hull |
| County: | East Riding of Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | Occasional Social |
DAVJW
| Lover of the Lake District |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Middlesbrough |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Veloadventurer
| All adventures considered |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 59 |
| Height: | 5' 9" / 1.75m |
| Town/City: | Tonbridge |
| County: | Kent |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Rachel12
| Let's go for a walk |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 5' 2" / 1.57m |
| Town/City: | Berkhamsted |
| County: | Hertfordshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Ben2522
| LincolnshireBen |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 36 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Kirton |
| County: | Lincolnshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
johnrodgers61
| Happy away from the crowds ! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 71 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Lancaster |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Katie33
| Looking for something real |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 36 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Stroud |
| County: | Gloucestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
johnpatchett360
| Home is where the hills are! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 6' 2" / 1.88m |
| Town/City: | Saline |
| County: | Fife |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Warren morton
| Walks and talks |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 28 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Mansfield |
| County: | Nottinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
MeetVal
| Life, Love, and Happiness — not as destinations, but as daily choices. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 62 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Manchester |
| County: | Manchester |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Valificent
| Life, Love, and Happiness — not as destinations, but as daily choices. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 62 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Manchester |
| County: | Manchester |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Rob1993
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 33 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Burnley |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Neil75
| Mountain Man: Fit, active and enjoys the fells! Looking for like-minded companion. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 51 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Macclesfield |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Simon efds
| Bushcraft and camping are key |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 43 |
| Height: | 6' 2" / 1.88m |
| Town/City: | Haverfordwest |
| County: | Pembrokeshire/Sir Benfro |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Unemployed |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
SimplyDave
| Gone skiing, I'll be back soon |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 39 |
| Height: | 6' 3" / 1.91m |
| Town/City: | Gloucester |
| County: | Gloucestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |

