Profiles
JunaHikes
| My dog walks me |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 36 |
| Height: | 4' 9" / 1.45m |
| Town/City: | Brighton |
| County: | West Sussex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Faith
| Life is short to wait around. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 67 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Telford |
| County: | Shropshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Canal.lad.lee
| Just be you 🫶 |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 38 |
| Height: | 5' 5" / 1.65m |
| Town/City: | Lancashire |
| County: | Lancashire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
TBCJR
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 52 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Worthing |
| County: | Sussex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Steve101
| Hiking, muddy biking and a gentle paddle on a river. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 52 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Rushden |
| County: | Northamptonshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Getyourbootson
| Weekend warrior |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 39 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | York |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Trebor1
| Outdoor loving buddy required! |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 60 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Wigston |
| County: | Leicestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Devon Maid
| Active snow lover has vacancy for friends who want to do stuff |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 5' 6" / 1.68m |
| Town/City: | Tavistock |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
RichTM
| Calm energy, good conversation, and a passport that gets used |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 58 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Swadlincote |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
Ruth987
| Got to be awake |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 7" / 1.7m |
| Town/City: | Harrogate |
| County: | North Yorkshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |
Kurly Karl
| Let's get out there and have some fun |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 61 |
| Height: | 5' 10" / 1.78m |
| Town/City: | Gloucester |
| County: | Gloucestershire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
RadioP
| A Smile every mile |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 72 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Steyning |
| County: | West Sussex |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | In Relationship/Attached/Married |
| Drink: | No |
| Smoke: | No |
SunsetSeeker
| Life is for living .... |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 61 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Frodsham |
| County: | Cheshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Yes |
| Smoke: | No |
Kath_T
| Love nature and the outdoors |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 62 |
| Height: | 5' 4" / 1.63m |
| Town/City: | Grange-Over-Sands |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | Post Graduate |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Baz111
| Looking for friends with outdoor activities |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 50 |
| Height: | 5' 11" / 1.8m |
| Town/City: | Nottingham |
| County: | Nottinghamshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Yes |
Anna25
| Down-to-earth, active and happiest outdoors |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 48 |
| Height: | 5' 3" / 1.6m |
| Town/City: | Horsmonden, Royal Tunbridge Wells |
| County: | Kent |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Cuddles
| Outdoor Girl looking for friendship |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 55 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Westhoughton |
| County: | Manchester |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | College |
| Employment Status: | Part Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Keen to explore
| I am a genuine person who is interested in meeting new people whilst exploring new places. |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 39 |
| Height: | 6' 0" / 1.83m |
| Town/City: | Littleover,derby |
| County: | Derbyshire |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
Corrie
| Just like being out there |
|
|---|---|
| Gender: | |
| Age: | 69 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | Carlisle |
| County: | Cumbria |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | University |
| Employment Status: | Retired |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | No |
bmfairchild89
| Gender: | |
|---|---|
| Age: | 37 |
| Height: | 5' 8" / 1.73m |
| Town/City: | South Molton |
| County: | Devon |
| Country: | United Kingdom (UK GB) |
| Education: | High School |
| Employment Status: | Full Time |
| Marital Status: | Single/Widowed/Divorced/Separated |
| Drink: | Occasional Social |
| Smoke: | Occasional Social |